ВІДКРИТТЯ СИМФОНІЧНОГО СЕЗОНУ

Велика зала Дніпропетровської філармонії
Цього вечора запрошуємо вас на неймовірної краси симфонічний концерт-відкриття сезону з хвилюючою програмою, що подарує колосальну музику та безліч позитивних вражень та незабутніх спогадів!
У програмі:
- Едвард ЕЛГАР. Концерт для скрипки з оркестром
- Віталій ГУБАРЕНКО. Симфонія – балет “Зелені святки”
- Левко КОЛОДУБ. Троїсті музики
Виконавці:
- Академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської філармонії.
- Диригент – Володимир СІРЕНКО, народний артист України
Соліст:
- Дмитро ТКАЧЕНКО (скрипка, м. Київ), лауреат міжнародних конкурсів
Едвард Елгар. Концерт для скрипки з оркестром. Отже… Свій Концерт Едвард Елгар написав для найвідомішого в той час скрипаля Фріца Крейслера. Саме Крейслер і виконав першим Концерт в Лондоні в 1910 році. Диригентом виступив сам автор. А наступним виконавцем концерту став підліток Ієгуді Менухін. Про свій Концерт для скрипки композитор казав: “Музика Концерта надто емоційна, але я люблю її, чорт забирай!”
Віталій Губаренко. Симфонія-балет “Зелені святки”. А ми знаємо один секрет! Ми знаємо, чому наш поважний гість і давній друг Володимир Сіренко з особливим ОСОБИСТИМ натхненням виконує симфонію-балет Віталія Губаренка “Зелені святки”. На титульному листі партитури – присвята Володимиру Сіренку. Тож, це музика життя, природи, дружби, – і трішечки магії…
Дмитро ТКАЧЕНКО – скрипаль з Києва, лауреат кількох міжнародних конкурсів, серед яких конкурс сольної скрипки Вронського (Варшава), конкурс Лисенка (Київ) та конкурс Нільсена (Оденсе, Данія). Навчався в Київській спеціальній музичній школі ім. Лисенка та в Національній музичній академії України (НМАУ) в класі Богодара Которовича та Ярослави Рівняк, його було запрошено до Ґілдхолської музичної академії (Guildhall School of Music and Drama) в Лондоні до класу Іфра Німана (Yfrah Neaman), де він отримав Концертний диплом (Premier Prix), а згодом, разом зі ступенем маґістра, – звання Fellow Ґілдхолської академії й стажувався в Давіда Такено та Криштофа Сметани до 2008 року. Паралельно закінчив аспірантуру НМАУ.
Дмитро активно гастролює в Україні, у більшості країн Європи, в Азії та обох Америках. Його виступи транслювалися Українським радіо та ТБ, Данським радіо, BBC Радіо 3 (Велика Британія), Польським радіо та ТБ тощо. Він виступав у таких концертних залах, як Вігмор Хол, Барбікан (Лондон), Концертгебау (Амстердам), зала Академії Ліста (Будапешт), Концертхаус (Берлін), зала Кельнської філармонії, зала Палау в Барселоні, Аудиторіо Насьйональ у Мадриді, Мегарон в Афінах, Рой Томсон Хол у Торонто, Токіо Опера Сіті тощо.
Одночасно з активною концертною діяльністю Дмитро викладає в Національній музичній академії України, регулярно запрошується до журі міжнародних конкурсів, дає майстер-класи (зокрема в Японії, Кореї, Сингапурі, Китаї, Туреччині, Мальті, Литві та Латвії), а також є співзасновником та художнім керівником Міжнародного музичного конкурсу ім. Бріттена в Лондоні.
Володимир СІРЕНКО – художній керівник і головний диригент Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. В 2004 р. був номінований на здобуття 47-ї премії GRAMMY.
Заслуги композитора були відзначені почесними званнями: заслуженого діяча мистецтв України (1997 р.), лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка (2001 р.), народного артиста України (2008 р.).
З 1999 року Володимир Сіренко – головний диригент, а з 2000 року – художній керівник Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України. Як гостьовий диригент працював з Royal Philharmonic Orchestra, оркестром Sinfonia Varsovia, Єрусалимським симфонічним оркестром, симфонічним оркестром Краківської філармонії та іншими. Виступав на відомих сценах: Концертгебау (Амстердам), Центр Мануеля де Фалья (Гранада), Зал Народової філармонії (Варшава), Барбікан хол та Кардоган хол (Лондон), Сеул–Арт–Центр (Корея), Рой Томпсон хол (Торонто), Театр на Єлисейських Полях (Париж) та ін..
Одним з основних напрямків творчості Володимира Сіренка є перше виконання і популяризація творів українських композиторів.